Listopad 2014

,,After all this time?" ,,Always," said Snape.

30. listopadu 2014 v 11:00 | J.W. |  V MYŠLENKÁCH
Tento článek bude věnovaný mé nejoblíbenější postavě z knížek a filmů Harryho Pottera. Bude o muži, který - i když není skutečný - pro mě mnoho znamená. Severus Snape.
Ano, sice je to pouze postava z knížek a filmů, ale sem tam není na škodu utéct z reality a na chvíli snít. Na chvíli vypnout a ponořit se do světa, který je našemu srdci nejbližší. Útect ode všech starostí a problémů.
A kam já utíkám? Do školy čar a kouzel.


Severus Snape. Pod tímto jménem si spousta lidí představí zapšklého, starého protivu se sarkastickým humorem. Ale pod touto tvrdou a neoblomnou skořápkou se skrývá víc. Spousta nevyřčených citů a emocí, bolesti a smutku.
Jeden z mála lidí, kterému bylo ublíženo nejhorším možným způsobem-láskou. Ano, možná to zní hloupě, ale přiznejme si, že rána, kterou zasadí láska, se jen tak nezahojí. Každý potřebuje svého anděla, který mu půjčí křídla a naučí ho létat. On toho svého našel a ztratil. Nikdy mu nebyl navrácen, neboť propadl lásce a víře v někoho jiného. Taktéž Severus ztratil svou víru. Víru v sebe samého. Uzavřel se hluboko do sebe.
Přes to, že byla jeho láska zničena, jeho plameny v očích doposud nevyhasly. Jeho láska i nadále přetrvává v něm samém. Nevyřčena. Jen díky jeho bolesti dokázal ochránit to jediné, co po jeho anděli zůstalo. Svůj vlastní život riskoval a pozbyl, jen kvůli té poslední věci, co mu ji připomínalo. To je láska.
Proto je Severus Snape mým hrdinou a to se nezmění. Zažil tolik zlého a tak málo dobrého. Obětoval sám sebe, kvůli své lásce, která trvala až do jeho zkonání.


Filmový Tag

26. listopadu 2014 v 18:27 | J.W. |  MÉ VÝLEVY
Abych zabila nudu, rozhodla jsem se udělat Filmový Tag.
Nejspíš je budu dělat každý týden, aby přeci jen nějaké ty
články přibývaly i přes to, že nevím o čem psát.
„Jestli chceš, abych něco udělal, řekni mi, že to nezvládnu.“ - Maya Angelou

23. listopadu 2014 v 22:43 | J.W. |  MÉ VÝLEVY
Já, jakož to opravdu líný člověk, potřebuji do cvičení sem tam nakopnout. Jelikož ani nemám postavu, kterou bych si přála mít, chci pro sebe něco udělat. Pravidelně cvičím, snažím se nejíst nezdravě. Nějaký mekáč a KFC u mě nemají šanci. Kvůli hubnutí jsem se i naučila pít vodu, kterou jsem ještě před 4 roky nedala do pusy.
A myslím, že ani nejsem sama, komu se líbí ty motivační obrázky, které Vás přeci jen do toho cvičení popoženou. Já je naprosto miluji, protože když je vidím, hned mám chuť pro sebe a své tělo něco udělat. Navíc úžasně to zlepšuje náladu !
„Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.“ -Honoré De Balzac

17. listopadu 2014 v 21:30 | J.W. |  MÉ VÝLEVY
Už jste někdy přemýšleli nad smyslem života?

Jelikož právě teď nemám nejlepší, ale ani zdaleka nejhorší náladu, napadají mě otázky, na které bych si chtěla dokázat odpovědět. Ale bohužel, než se tak stane, chce se nad tím hluboce zamyslet.

Jako skoro 18-ti letá dívka je jasné, že mám své cíle. Mám hotový seznam věcí, které bych chtěla udělat. Cílů, kterých bych chtěla dosáhnout. Ale je tohle vlastně možné? Je šance 1:1 000, že se mé sny stanou skutečností. Chtěla bych v životě něco dokázat. Né jen kvůli sobě, ale také kvůli své rodině. Chtěla bych jim ukázat, že něco opravdu dokážu a že školu, kterou jsem si zvolila, uplatním. Jenže také vím, že to nebude jednoduché. Vlastně jako spousta věcí. Nic není jednoduché. Za to, o co stojíme, co chceme, musíme bojovat a né to vzdát. Stát si za svými názory, sdílet své myšlenky a dělit se o své pocity. A hlavně, být sami sebou.

Tunely? Ano nebo ne?

12. listopadu 2014 v 22:25 | J.W. |  MÉ VÝLEVY
V dnešní době už má spousta lidí v uších tunely, nebo roztahováky. Né jen mladiství, ale i dospělí lidé. Od 15 přes 40 a výše let. Jaký na to máte názor vy? Popřípadě, máte tunely? Jak velké?

Já sama tunely mám, už asi dva roky. V jednom uchu mám 14 mm a ve druhém 12 mm. A to jsem si říkala, že si dám pouze 10 mm :D . Ale jak mi někdo řekl ,,Jakmile jednou začneš roztahovat uši, budeš chtít čím dál víc." To samé prý platí i u tetování a piercingů. No a něco na tom bude. Tetování sice ještě nemám, ale doufám že budu. Zato mám piercing ve rtu a už plánuji další. Šílená závislost :D.

A teď pár obrázků :)

Nákup 0.3

11. listopadu 2014 v 16:14 | J.W. |  NÁKUPY
Já, jakožto milovník laků na nehty v pleťových odstínech jsem dnes neodolala a musela si koupit tento, od miss sporty. Nejsem ten typ člověka, co by zrovna za laky na nehty utrácel spoustu peněz a stačí mi, když si jednou za čas koupím nějaký nový. A s tímto jsem naprosto spokojená, tento odstín se mi opravdu líbí. :)
Jaká je vaše nejoblíbenější barva laků na nehty?
Máte rádi i perleťové či se třpytkami?


Mé denní rituály/zvyky

11. listopadu 2014 v 15:57 | J.W.
..aneb, bez čeho není můj den dnem.
Už mi pomalu dochází nápady na články, nebo jich mám spoustu rozepsaných a ne a ne je dopsat a publikovat :D. To jsem celá já.
V tom mě dnes napadlo, proč nenapsat nějaký článek o mých "rituálech" či "závislostech", které já ve dne musím udělat ať už vědomě, nebo automaticky . :)
1) KÁVA
Ať už odpoledne, nebo když vstanu, musím si dát kávu. Vypiju 3 kávy denně, jsem na ní prakticky závislá. :D A to jsem ji ještě před dvuma rokama nemohla vidět. Rodiče měli pravdu, když mi říkali ,,Teď ti nechutná, ale za pár let se bez ní neobejdeš." :D

2) HUDBA
Oblíbená písnička vždy zvedne náladu :).

3) LÍČENÍ
Ještě minulý rok mi bylo jedno, jestli jdu do školy nalíčená, či ne. Nyní jsem si ale zvykla se malovat každý den, kromě víkendů. Ale alespoň pudr, bronzer a řasenku mít musím :)

4) ČTENÍ
Baví mě číst. Povídky, knížky, cokoliv, ale prostě číst :). Sice náš seznam do povinné četby není zrovna chytlavý, ale pár dobrých knížek se tam najde. Minulý týden jsem dočetla "Obraz Doriana Graye" a jsem naprosto spokojená.

5) PSANÍ
Ve škole či doma nebo na intru. Když se nudím, vezmu do ruky tužku a papír, nebo zapnu word. Jsem zvyklá, že každý den něco napíšu (povídku, nebo si pouze vyleju své pocity). Klidně jen jednu větu. :)

6) YOUTUBE
Ráda se dívám na videa youtuberů. Každý den :D Už by se tomu dala říkat závislost :D

Než jsem začala psát tento článek, věděla jsem spoustu věcí, které dělám, ale najednou mám okno. :D Ale tak alespoň něco jsem napsala.
A jaké zvyky máte vy? :)

Obrázky 0.1

10. listopadu 2014 v 20:00 | J.W. |  CO MĚ ZAUJALO„Milovat někoho, znamená pochopit i to, že Vás nemiluje.“- Romain Rolland

9. listopadu 2014 v 22:36 | J.W. |  V MYŠLENKÁCH
Každý den se ptám sama sebe, jak člověk může jednu osobu zároveň milovat a nenávidět. A odpověď na tuto otázku ?

Podle mého je to tak, že člověk nenávidí to, že danou osobu miluje. Tudíž z toho vyplívá, že tu osobu opravdu milujete. Říká se ,,Miluješ jen jednou.". Na tomto rčení je přeci jen trocha pravdy. Pokud si v mládí myslíme, že určitou osobu milujeme, můžeme se snadno zmýlit. To, že jsme s někým dlouho a je nám s ním skvěle neznamená, že milujeme. Láska je cit, který ani nelze popsat. To, co si každý musí zažít sám, protože slovy nelze vyjádřit. Rozdělila bych to na dva pojmy; mladistvá láska a láska.

Milujeme věčně. Podle mého je tomu opravdu tak. Zamilujeme se jednou a už se nás to nepustí. Stále by jste pro danou osobu udělali cokoliv. Lásky se těžko zbavuje a mnohdy to ani není možné. Není to možné, pokud opravdu milujeme. Naopak, odmilujeme se rychle, pokud jsme nemilovali.

Tohle je pouze můj názor, každý to může brát jinak a já to cítím takto.

Spousta věcí na práci a málo volného času

3. listopadu 2014 v 21:10 | J.W. |  MÉ VÝLEVY
Konečně jsem se opět dostala k blogu, ale bohužel není co psát. Tedy ano, je, ale čas není. Teď mám ve škole frmol. Odevzdává se spousta věcí, píše se spousta písemek a já nic nestíhám. Navíc jsem z toho všeho v pořádném stresu a nevím, jak se uklidnit. Doufám, že si v tomto týdnu najdu čas na blog a alespoň se u toho odreaguji. Abych pravdu řekla, celkem mi to chybí :).
A co vy? Co ve škole? Jak se máte? :)